Blog

 
 
 
Úvod > Blog
 

100 Míľ Krajom Malých Karpát - The Black Knight 138km / +4750m

First detailed report by Tomáš Dovala :-) 

Na začiatok musím povedať, že som 100mkmk tento rok nemal vôbec vo svojom pláne pretekov a august bol plánovaný skôr ako oddychový mesiac. Popravde ma táto akcia s dlhými traťami v Malých Karpatoch nejako nezaujala , keďže je to stále a pravidelné miesto mojich tréningov a nočné štarty veľmi neobľubujem. Prvá myšlienka zúčastniť sa ho vznikla vďaka Sebimu , ktorému som sa ponúkol ako pacer. Začal som viac študovať trasy a nakoniec som neodolal a na začiatku augusta som vykonal registráciu na trasu C: The Black Knight (138 km / +4750 m). Dĺžkovo zatiaľ to najdlhšie na čo som sa prihlásil a odbehol. 

Celý článok...
 

GrossGlockner UltraTrail - 50km/2.000m

GrossGlockner UltraTrail aka GGUT je najväčšie ultratrailové podujatie v Rakúsku, v tomto roku bol možný výber až zo 4 rôznych trás - 30km/1.000m, 50km/2.000m, 75km/4.000m a kráľovská 110km/6.500m (tu bola možnosť bežať to aj ako štafetu o 2 ľuďoch). Nová bola trať na 75km, ktorá sa bežala prvýkrát.

Ja som si vzhľadom k absencii dlhodobejšieho tréningu a nastaveniu mysle (bežím iba od mrku do mrku) zvolil 50-ku, to by malo byť v pohode. Ale pekne po poriadku.

Celý článok...
 

Rýchlotest INOV-8 TerraUltra 260 Graphene

Ahojte, kedže som mal možnosť tento týždeň aspoň v krátkosti otestovať úplnu bežeckú novinku od značky INOV-8, rád by som sa podelil o moje pocity a dojmy. Ide o môj subjektívny pocit a názor, kedže na kvalitné testovanie treba nabehať omnoho viac km a preveriť v rôznom prostredí... ale ani prvý dojem niekedy nie je zlý preveriť...

 

Celý článok...
 

Ako vplýva beh na naše zdravie?

Športovcom aj nešportovcom, všetkým nám stále pripomínajú, aké blahodarné účinky má cvičenie a samotný beh pre naše telo. Články na blogoch, na sociálnych sieťach, animácie, obrázky či niekoľkominútové rozhovory so špecialistami. Toho všetkého nájdeme dnes denne hromadu, avšak väčšina z týchto tvrdení je vskutku pravdivá. Beh je vynikajúcou podporou tak nášho tela, ako aj celkového zdravia. Všetko má svoje „pre“ a „proti“, no našťastie beh má iba samé „pre“ a dnes by sme vám chceli zopár výhod priblížiť

.

Celý článok...
 

Všetko o behaní

V časti Behanie sa budeme venovať bežeckým témám, ako sú bežecký tréning, bežecké preteky, výživa, chudnutie, bežecké značky a technológie. Jednotlivé články sú k dispozícií v menu Všetko o behaní, zoradené podľa kategórií.

BEŽECKÝ TRÉNING

BEŽECKÉ PRETEKY

BEŽECKÉ ZNAČKY

ZDRAVIE A ZDRAVÁ VÝŽIVA

Ak máte záujem o naše články a informácie, prihláste sa na odber článkov mail

 

Predbežný plán bežeckých pretekov na novú sezónu 2016

Ahojte,

základom každej bežeckej sezóny a tréningového plánu je si naplánovať športový rok a hlavné ciele sezóny.

Mne už teraz v prechodnom období, keď tréningu nie je tak veľa, vŕtajú v hlave aktivity, ktoré by sme mohli spoločne absolvovať. Predbežná kostra tých väčších pretekov v roku 2016 sa začína rysovať a mohla by vyzerať asi takto:

Celý článok...
 

Pripravujeme

Seriál článkov o bežeckých pretekoch, kde sa budeme podrobnejšie venovať jednotlivých vzdialenostiam od 5 km až po maratón TU

Odber všetkých článkov a noviniek od RunningPro TU

 

 

 

Bežecká obuv - jeseň / zima 2015

Nižšie ponúkame prehľad modelov, ktoré sú z našeho pohľadu výbornými bežeckými topánkami v jednotlivých kategóriach, ktoré môžete nájsť v našom obchode z noviniek sezóny jeseň / zima 2015. 

Ide o čisto subjektívny názor, kedže každý z nás má pri behu iné pocity, iný typ chodidla a nohy a zároveň špecifické nároky na komfort, pohodlie, tlmenie, použitie atď. V každom prípade, ak by sme mali doporučiť, vyzeralo by to asi nasledovne:

Cesta / Road: 

HOKA ONE ONE CLIFTON 2 

MIZUNO WAVE RIDER 18

Univerzál na cestu aj do terénu:

INOV-8 RACE ULTRA 270

Trail / Off - Road:

INOV-8 X-TALON 212

INOV-8 TERRACLAW 250