Behanie

 
 
Úvod > Behanie
 

Ako vplýva beh na naše zdravie?

Športovcom aj nešportovcom, všetkým nám stále pripomínajú, aké blahodarné účinky má cvičenie a samotný beh pre naše telo. Články na blogoch, na sociálnych sieťach, animácie, obrázky či niekoľkominútové rozhovory so špecialistami. Toho všetkého nájdeme dnes denne hromadu, avšak väčšina z týchto tvrdení je vskutku pravdivá. Beh je vynikajúcou podporou tak nášho tela, ako aj celkového zdravia. Všetko má svoje „pre“ a „proti“, no našťastie beh má iba samé „pre“ a dnes by sme vám chceli zopár výhod priblížiť

.

Celý článok...
 

Všetko o behaní

V časti Behanie sa budeme venovať bežeckým témám, ako sú bežecký tréning, bežecké preteky, výživa, chudnutie, bežecké značky a technológie. Jednotlivé články sú k dispozícií v menu Všetko o behaní, zoradené podľa kategórií.

BEŽECKÝ TRÉNING

BEŽECKÉ PRETEKY

BEŽECKÉ ZNAČKY

ZDRAVIE A ZDRAVÁ VÝŽIVA

Ak máte záujem o naše články a informácie, prihláste sa na odber článkov mail

 

Predbežný plán bežeckých pretekov na novú sezónu 2016

Ahojte,

základom každej bežeckej sezóny a tréningového plánu je si naplánovať športový rok a hlavné ciele sezóny.

Mne už teraz v prechodnom období, keď tréningu nie je tak veľa, vŕtajú v hlave aktivity, ktoré by sme mohli spoločne absolvovať. Predbežná kostra tých väčších pretekov v roku 2016 sa začína rysovať a mohla by vyzerať asi takto:

Celý článok...
 

Pripravujeme

Seriál článkov o bežeckých pretekoch, kde sa budeme podrobnejšie venovať jednotlivých vzdialenostiam od 5 km až po maratón TU

Odber všetkých článkov a noviniek od RunningPro TU

 

 

 

Bežecká obuv - jeseň / zima 2015

Nižšie ponúkame prehľad modelov, ktoré sú z našeho pohľadu výbornými bežeckými topánkami v jednotlivých kategóriach, ktoré môžete nájsť v našom obchode z noviniek sezóny jeseň / zima 2015. 

Ide o čisto subjektívny názor, kedže každý z nás má pri behu iné pocity, iný typ chodidla a nohy a zároveň špecifické nároky na komfort, pohodlie, tlmenie, použitie atď. V každom prípade, ak by sme mali doporučiť, vyzeralo by to asi nasledovne:

Cesta / Road: 

HOKA ONE ONE CLIFTON 2 

MIZUNO WAVE RIDER 18

Univerzál na cestu aj do terénu:

INOV-8 RACE ULTRA 270

Trail / Off - Road:

INOV-8 X-TALON 212

INOV-8 TERRACLAW 250