Bežecké značky

 
 
 
Úvod > Blog > Bežecké značky
 

O značke INOV-8

Značka založená v roku 2003,  je jedným z popredných svetových výrobcov trailových topánok, oblečenia a  vybavenia. Z horských vrcholov Álp do púštnej Sahary či Antarktídy priviedlo dobrodružstvo výrobcov k poznaniu: Interakcia športovcov s prostredím, v ktorom behajú, je najdôležitejším faktorom pri navrhovaní produktov.

 

O značke LA SPORTIVA

Ak sa chcete dostať na vrchol, je to Vaše poslanie, cieľ, inštinkt, povolanie. Je to príbeh La Sportivy, našej misie, od roku 1928.

Trailové tenisky, horolezecká obuv, technické outdoorové oblečenie, turistické topánky, lyžiarky...skaly, trailové chodníčky, horolezectvo a vysoké nadmorské výšky: kvalita, inovácia a vášeň "Made in Val di Fiemme".

Celý článok...
 

O značke SALOMON

V roku 1947 založil François Salomon so svojou rodinou (s manželkou a synom) vo francúzskom Annency spoločnosť, ktorá vyrábala outdoorové oblečenie a v roku 1997 sa stala súčasťou veľkej skupiny Adidas. V roku 2005 bola spoločnosť predaná fínskej Amer Sports a vznikla skupina Salomon Group. Ústredie spoločnosti je v súčasnosti situované v americkom štáte Utah, v meste Ogden.

Celý článok...
 

O značke HOKA ONE ONE

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hoka one one

Francúzska značka Hoka One One sa zrodila v hlavách dvoch športových nadšencov Jeana-Luce Diarda a Nicolasa Mermouda. Obidvaja sú milovníci dobrodružstva a behu. Majú bohaté skúsenosti s rôznymi bežeckými trasami po celom svete. Obaja priekopníci uznávajú myšlienku, že bežec by sa mal cítiť voľne, či už behá v prírode alebo v meste. Únava, napätie vo svaloch a problémy s týmto spojené musia bežci riešiť každý deň. Jean-Luc a Nicolas začali pracovať na topánke, ktorá by tieto problémy z veľkej časti eliminovala a potešenie z behania tak mohlo byť neobmedzené. 

Celý článok...
 

Technológie - HOKA ONE ONE

Všeobecne tzv. OVERSIZE koncepcia HOKA ONE ONE môže prinášať výhody pre až 80% všetkých typov bežcov. 

  • Energetický výdaj oproti štandardnej topánke sa znižuje o cca 3,3%. Z toho resultuje nižšia hodnota srdcového tepu a možnosť rýchlejšieho behu. 
  • Znižuje namáhanie predného holenného svalu (tibialis anterior) o 15% a tým zvyšuje možnú dobu behania bez zranenia tohto často postihnutého svalu. 
  • Znižuje vplyv dopadov na celé telo o 25% (priemer medzi behom po rovine, do kopca, z kopca aj v rôznych rýchlostiach) a tým prispieva k rýchlejším zotaveniu a lepšiemu bežeckému komfortu. 
Celý článok...
 

O značke ON CLOUD

Základným konceptom bola od samého začiatku predstava mäkkého došľapu na obláčiky, ktoré tvoria podrážku topánky a pevný odraz. V roku 2010 spolu s Davidom Allemann založili výlučne švajčiarsku spoločnosť ON.

Ako sa z prevratnej myšlienky zrodila bežecká senzácia - bežecké topánky ON? Čítajte ďalej.

Celý článok...
 

O značke ASICS

Výrobný podnik športovej obuvi bol založený v roku 1949 z firmy Onitsuka Tiger, no svoj súčasný názov ASICS používa od roku 1977, kedy začal vyrábať aj športové oblečenie a športový tovar. ASICS je skratkou latinského výrazu Anima Sana In Corpore Sano", čo znamená: "V Zdravom Tele, Zdravý duch".

Celý článok...
 

O značke MIZUNO

História značky Mizuno, známou výrobou športového vybavenia, predstavuje už viac ako sto rokov vývoja. Začiatok fungovania spoločnosti sa datuje k roku 1906, keď sa bratia Rihachi a Kenjiro Mizuno rozhodli založiť prvý Mizuno Store v japonskej Osake.

Celý článok...
 

Technológie - značka MIZUNO

Technológie využívajúce značka Mizuno pri svojich športových a bežeckých výrobkoch.

Celý článok...
 

O značke ULTRASPIRE

UltrAspire

Americký tím v spoločnosti UltrAspire sa skladá zo zábavných a priateľských ľudí s rôznymi záujmami a osobnosťami. Aj keď sme rôznorodí v pozadí, máme veľa vecí spoločných, ako je zdieľanie lásky k behu a / alebo iných vytrvalostných športov, užívanie prírody a používanie zariadení s inteligentným dizajnom a intuitívnou funkcionalitou. Keď nie sme v kancelárii, robíme to, čo máme radi, zdieľame spomienky s tými, ktorých milujeme a používame produkty UltrAspire, ktoré vytvárame. Naozaj.UltrAspire je značkou spoločnosti Elite Creators LLC. Cieľom misie Elite Creators je priniesť princípy našej filozofie do hľadania konečných riešení. Toto je na našom logu znázornené symbolom Phi, zlatý pomer korešpondujúci s postupnosťou Fibonacciho. To sa odráža vo vede, hudbe, umení, prírode a architektúre. Označuje harmóniu, poriadok, funkčnosť a tvorivú silu, ktorá našim produktom prináša optimálny výkon a skúsenosť smerom k dokonalosti.

Celý článok...
 

O značke COMPRESSPORT

COMPRESSPORT - švajčiarska kvalita pre výkon i regeneráciu !

COMPRESSPORT je švajčiarsky výrobca kompresných doplnkov a oblečenia špecializujúci sa na vytrvalostné športy, najmä na beh, triatlon, trailový beh, cyklistiku a raketové športy. Všetky produkty COMPRESSPORT sú vyvíjané a vyrábané s povestnou švajčiarskou starostlivosťou a kvalitou. 

COMPRESSPORT je partnerom všetkých športovcov, od profesionálov po nadšených amatérov. Vyvíjajú kompresné doplnky a oblečenie podporujúce výkonnosť, vytrvalosť a regeneráciu. V spolupráci so špičkami v lekárskych odboroch, s fyzioterapeutmi aj samotnými športovcami testujú všetky produkty tak, aby sa k vám dostali perfektné a 100% funkčné doplnky pre podporu vašich výkonov! 

Celý článok...
 

O značke CRAFT

CRAFT je švédska značka špecializujúca sa od roku 1977 na vývoj a výrobu oblečenia pre vytrvalostné športy, kde hrá funkčnosť a komfort zásadnú úlohu pre dosiahnutie optimálnych výsledkov. Vďaka úzkej spolupráci so špičkovými športovcami a neustálemu vývoju nových materiálov a technických riešení je CRAFT tréningovým a pretekárskym oblečením, ktoré prináša skutočné výhody.

 

Technológie CRAFT

Ergonómia a design

Roky tvrdo pracujeme na tom, aby sme porozumeli individuálnym potrebám vrcholových športovcov či "amatérom". Študujeme ich pohybové vzorce, pre každú časť tela meriame objem vyprodukovaného potu a tepla. Naše hlboké znalosti toho, ako telo pracuje počas intenzívnych športových výkonov nám na jednu stranu dávajú dôveru v to, čo robíme, na druhú stranu zisťujeme, že nič nie je večné. Techniky behu, jazdy na bicykli, lyžovanie, to všetko sa postupne vyvíja a mení. Rovnako rýchlo sa menia požiadavky športovcov na ergonómiu a funkciu oblečenia. Snaha vyhovieť týmto požiadavkám nás tlačí dopredu vo vývoji špičkového športového oblečenia. Oblečenie, kde funkčnosť a moderný vzhľad tvoria jeden celok.

Celý článok...
 

O značke MONTANE

Montane

ĽAHKÉ ODOLNÉ A TRVANLIVÉ VYBAVENIE DO HOR

Značka Montane sa stala synonymom pre ľahké a priedušné oblečenie. Táto značka sídli vo Veľkej Británii a špecializuje sa na navrhovanie a výrobu ultraľahkého, odolného, ​​technického oblečenia pre horolezcov, alpinistov, polárnikov, expedičné cestovateľov a športovcov pohybujúce sa v horskom prostredí. Samotný dizajn prebieha v Británii, výroba potom v rôznych krajinách Ázie, pričom kvalita produkcie podlieha prísnemu dozoru spoločnosti. Kvalita produktov a technické prevedenie sú základnými prvkami, ktorými je táto značka známa na celom svete. Za viac ako 18 rokov Montane úzko spolupracuje s uznávanými profesionálmi pracujúcimi v nepriaznivých podmienkach po celom svete.

 

Technológie MONTANE

Montane spolupracuje s poprednými svetovými dodávateľmi tkanín. Vďaka technickému know-how a skúsenostiam spoločnosť Pertex spolupracuje spolu s Montane už 25 rokov ako popredný výrobca technológie tkanín. Celosvetovo uznávaný za dôveryhodný prístup k dizajnu tkanín, Pertex chápe a oceňuje, že ochrana pred rôznymi prírodnými elementami je prvoradá pre maximalizáciu spokojnosti a skúseností pri pohybe. Používame tiež GORE na rôznych odevoch v štyroch rôznych technológiách GORE®, ktoré sú navrhnuté tak, aby spĺňali náročné požiadavky horolezcov, turistov či horských bežcov. 

Celý článok...
 

O značke BUFF

Originál BUFF ® je multifunkčná bezšvová šatka vyrobená z polyesterového mikrovlákna. Tento materiál ho predurčuje na využitie pri rôznych športových aktivitách, ale aj na bežné nosenie. BUFF ® si jednoducho zamilujete pre jeho všestranné použitie, atraktívny dizajn, jemnosť, priedušnosť, ľahkosť a schopnosť rýchlo vyschnúť.
Veľmi dôležitá je zdravotná nezávadnosť výrobku. Farebný vzor v  šatke sa počas výrobného procesu nanáša na základný polyesterový materiál tepelnú sublimáciou. Kvalita použitých farieb je dôležitá z niekoľkých dôvodov - stálofarebnosť pri styku s pokožkou (i spotenú) a stálosť farieb pri dlhodobom užívaní. Lacnejšie nekvalitné farby môžu ohrozovať zdravie užívateľa difúznym prienikom cez pokožku do tela. Nerobme si ilúzie, že keď to nevidíme, tak sa to nedeje ...
Multifunkčné šatky BUFF ® sú jediné multifunkčné šatky, testované na zdravotnú nezávadnosť pri priamom styku s pokožkou.                     

Celý článok...
 

O značke PETZL

Špecializované čelové lampy PETZL pre profesionálov.

Rodina PETZL vo Francúzsku v 70. rokoch založila firmu, ktorej poslaním sa stalo vytvárať jednoduché, účinné a inteligentné riešenia pre ľudí nadšených vertikalitou a skúmaním neznámeho. Vernosť tomuto poslaniu sa prejavuje vo všetkých výrobkoch, vybaveniach a odborných textoch.

Celý článok...
 

O značke FRENDO

Značka FRENDO vznikla vo Francúzsku v roku 1946.

Tím FRENDO zostáva aj dnes verný myšlienkam Edouard-a Frendo: vášeň, inovácia a kvalita.

Edouard Frendo založil spoločnosť v roku 1946 na základe týchto zásadách.

Bol to slávny horolezec, ktorého meno dnes nesie slávne Frendo Spur v údolí Chamonix, rovnako ako vrch Frendo v Grónsku. Pán Frendo bol tiež vášnivým spoluzakladateľom francúzskej zjazdárskej a horolezeckej školy (ENSA) v Chamonix vo Francúzsku a bol tiež poradcom francúzskej vojenskej horolezeckej školy. Pán Frendo bol zručný technik a dobrodruh, ktorý viedol veľké expedície v Himalájach, Japonsku a Afrike.

 

O značke VIPOLE

Malý rodinný podnik sa nachádza na polceste medzi Arce a Benátkami. Vznikol pred 9 rokmi a zaoberá sa výrobou kvalitných palíc pre trekking, nordic walking, zjazdové a bežecké lyžovanie. Pôvodné stroje, na ktorých prebiehala výroba, sa prispôsobovali a inovovali. V súčasnosti sa vyrábajú na vlastných vyvinútých a vyrobených strojoch a všetka výroba je situovaná v ich rodinnom závode v Taliansku, z polotovarov dodávaných čisto talianskymi dodávateľmi. Vlastnia niekoľko technických patentov pre systémy, ktoré používajú iba palice značky Vipole. Ich krédom je výroba produktov najvyššej kvality s najnovšími technickými prvkami.

 

O značke NORTEC

Firma NORTEC sa špecializuje na výrobu retiazkových turistických mačiek. NORTEC Vám ponúka široký výber mačiek na beh, turistiku, prácu v teréne ale aj každodenné používanie. Všetky modely sú vyrobené a navrhnuté v Taliansku. Testujú ich tí najlepší atléti, aby spĺňali všetky kritéria bezpečnosti používania na horách. Kvalita a funkčnosť je Naša priorita.

 

O značke SALTSTICK

SaltStick - minerálne a solné tablety proti kŕčom.

Elektrolytové soľné kapsule SaltStick určené pre cyklistov, triatlonistov, bežcov a dobrodružných pretekárov sú rozhodujúce pre minimalizáciu svalových kŕčov, tepelného napätia a únavy kvôli nevyváženým hladinám elektrolytov. 

Tablety SaltStick sú testované na zakázané látky. Elektrolyty SaltStick sa vyrábajú v certifikovaných zariadeniach cGMP (súčasné správne výrobné postupy na elimináciu znečistenia zakázanými látkami).

 

O značke SPONSER

Spoločnosť SPONSER sa ako jednotka na Švajčiarskom trhu už viac než 20 rokov venuje vývoju a výrobe vysoko kvalitných športových výživových doplnkov. Vďaka rozsiahlemu radu produktov plní požiadavky amatérskych športovcov a fitnes nadšencov, rovnako ako profesionálnych športovcov na najvyššej úrovni. Veľký dôraz kladie Sponser na vývoj a výrobu produktov vhodných na vytrvalostné športy.

Celý článok...
 

O značke SUPERFEET

SUPERFEET sa líši od väčšiny ortopedických vložiek vyrábaných konkurentmi tým, že sú pevné, nie mäkké. A v tom je priepastný rozdiel. Na vankúši je príjemné ležať počas relaxácie, nie spať, pretože sa telo unaví. Podobne na mäkkých vložkách nie je príjemné dlhodobo stáť a chodiť alebo behať. Tak prečo si dávať vankúš dovnútra svoje topánky? V topánke musí byť miesto pre pevnú podporu klenby a hlboké zapuzdrenie päty. Pevná podpora päty a klenby pomáha udržať distribúciu tlaku na nohy pri správnom prechode tejto sily po celom tele.

Celý článok...
 

O značke TEAL

Svet, v ktorom žijeme, sa vytvára sám s každodennými činmi a rozhodnutiami. Sú voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Sloboda výberu je tiež prejavom zodpovednosti k sebe samému a k svetu okolo nás. Naša istota je vedomie, že vždy existuje alternatíva.

Celý článok...
 

O značke GARMIN

GARMIN

Spoločnosť GARMIN bola založená na princípoch inovácií, výkonu, hodnôt a služieb zákazníkom.

Čo pôvodne začalo ako brainstormingové stretnutie inžinierov okolo okrúhleho stola v roku 1989, postupne prerástlo do celosvetového úsilia tisícok spolupracovníkov. Cieľ spoločnosti, presne tak ako predtým, zostáva pôvodný: Vytvoriť navigačné a komunikačné zariadenia, ktoré obohatia životy ľudí. Inovatívne produkty v sebe spájajú mnohé výhody, v mnohých oblastiach využitia, od leteckej cez námornú, od automobilovej po fitness, od bezdrôtových riešení až po turistické, zamestnanci spoločnosti GARMIN sú vo vzduchu, na vode, v lesoch, v autách i na bicykloch. A neustále vytvárajú spôsoby ako sa zlepšovať a lepšie prispôsobovať zákazníkovi. 

Celý článok...
 

O značke XPAND

Šnúrky od výrobcu z USA, ktoré už viac netreba zaväzovať!

Celý článok...
 

O značke ARCh MAX

ARCh MAX je španielska značka vytvorená bývalými ultra bežcami, ktorí vyvinuli produkty na základe svojich dlhoročných skúseností a potrieb.

Celý článok...
 

O značke RAIDLIGHT

RaidLight je francúzska značka, ktorá sa aktívne angažuje ako priekopník trailového behu. V roku 1999 ju založil Benoit Laval, špičkový a vášnivý bežec, ktorý sa zúčastnil viac než 100 ultramaratónov na všetkých kontinentoch Zeme, zároveň bol súčasťou francúzskeho národného trail-runningového tímu. Benoit Laval je nielen významným trailovým bežcom, ale zároveň aj textilným inžinierom. Vďaka tomu už od začiatku existencie značky navrhuje špičkové vybavenie a oblečenie určené výhradne pre trailový beh a ultra trail. Vybavenie RaidLight dokáže perfektne pokryť požiadavky tohto športu, čím si získava mnoho ďalších nadšených priaznivcov.      

 

O značke SAUCONY

SAUCONY je americký gigant na trhu s bežeckou obuvou. Od svojho založenia bol navrhnutý predovšetkým pre bežcov, ktorí sa s nadšením vracajú k tejto už legendárnej značke na celom svete.

Bežci ju inšpirujú, prinášajú nové nápady a robia ju lepšou Sú motorom jeho dizajnu a inžinierstva. Udržujú ju stále konkurencieschopnou na základe precízneho odpruženia, najlepšieho možného komfortu a maximálnej kvality.

 

O značke ZEROPOINT

Fínska značka ZeroPoint vyrába najmodernejšie kompresné produkty, ktoré sú výsledkom najnovších výskumov odborníkov z oblasti športu a zdravotníctva. Pri ich vývoji spolupracujú s tými najlepšími profesionálmi v odbore. 

Celý článok...
 

O značke RUFFWEAR

Značka Ruffwear ponúka všetku výbavu pre vašich štvornohých miláčikov - psov. Vodítka, obojky, hračky, bezpečnostné prvky, topánočky, batohy, misky, pelechy a mnoho ďalšieho. Ponúkame výbavu pre psov značky Ruffwear, aby sme zvýšili komfort psom aj ich doprovodu pri outdoorových aktivitách.