Bežecké značky

 
 
Úvod > Bežecké značky
 

Bežecké značky

V našej predajni ponúkame iba originálne výrobky od oficiálnych predajcov nasledovných renomovaných športových značiek:

HOKA ONE ONE,  INOV-8LASPORTIVA,  SAUCONYASICS,  MIZUNO,  ON

MONTANE, CRAFT, ULTRASPIRE, ARCHMAX, ZEROPOINT, SKINS, SAILFISH,

UNDER URMOURPETZL, GARMIN, VIPOLE, SUPERFEET, XPAND,

BERRY.EN, SALTSTICK, SPONSER, TEAL.

Ak sa chcete o nich dozvedieť viac, prečítajte si články, ktoré sme pre Vás pripravili nižšie.

 

O značke INOV-8

 

Značka založená v roku 2003,  je jedným z popredných svetových výrobcov trailových topánok, oblečenia a  vybavenia.

Celý článok...
 

O značke LA SPORTIVA

ANTON KRUPICKA Foto: Anton Krupicka

Ak sa chcete dostať na vrchol, je to Vaše poslanie, cieľ, inštinkt, povolanie. Je to príbeh La Sportivy, našej misie, od roku 1928.

Trailové tenisky, horolezecká obuv, technické outdoorové oblečenie, turistické topánky, lyžiarky...skaly, trailové chodníčky, horolezectvo a vysoké nadmorské výšky: kvalita, inovácia a vášeň "Made in Val di Fiemme".

Celý článok...
 

O značke ULTRASPIRE

UltrAspire

Americký tím v spoločnosti UltrAspire sa skladá zo zábavných a priateľských ľudí s rôznymi záujmami a osobnosťami. Aj keď sme rôznorodí v pozadí, máme veľa vecí spoločných, ako je zdieľanie lásky k behu a / alebo iných vytrvalostných športov, užívanie prírody a používanie zariadení s inteligentným dizajnom a intuitívnou funkcionalitou. Keď nie sme v kancelárii, robíme to, čo máme radi, zdieľame spomienky s tými, ktorých milujeme a používame produkty UltrAspire, ktoré vytvárame. Naozaj.

UltrAspire je značkou spoločnosti Elite Creators LLC. Cieľom misie Elite Creators je priniesť princípy našej filozofie do hľadania konečných riešení. Toto je na našom logu znázornené symbolom Phi, zlatý pomer korešpondujúci s postupnosťou Fibonacciho. To sa odráža vo vede, hudbe, umení, prírode a architektúre. Označuje harmóniu, poriadok, funkčnosť a tvorivú silu, ktorá našim produktom prináša optimálny výkon a skúsenosť smerom k dokonalosti.

Celý článok...
 

O značke HOKA ONE ONE

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hoka one one

Francúzska značka Hoka One One sa zrodila v hlavách dvoch športových nadšencov Jeana-Luce Diarda a Nicolasa Mermouda. Obidvaja sú milovníci dobrodružstva a behu. Majú bohaté skúsenosti s rôznymi bežeckými trasami po celom svete. Obaja priekopníci uznávajú myšlienku, že bežec by sa mal cítiť voľne, či už behá v prírode alebo v meste. Únava, napätie vo svaloch a problémy s týmto spojené musia bežci riešiť každý deň. Jean-Luc a Nicolas začali pracovať na topánke, ktorá by tieto problémy z veľkej časti eliminovala a potešenie z behania tak mohlo byť neobmedzené. 

Celý článok...
 

Technológie - HOKA ONE ONE

Všeobecne tzv. OVERSIZE koncepcia HOKA ONE ONE môže prinášať výhody pre až 80% všetkých typov bežcov. 

  • Energetický výdaj oproti štandardnej topánke sa znižuje o cca 3,3%. Z toho resultuje nižšia hodnota srdcového tepu a možnosť rýchlejšieho behu. 
  • Znižuje namáhanie predného holenného svalu (tibialis anterior) o 15% a tým zvyšuje možnú dobu behania bez zranenia tohto často postihnutého svalu. 
  • Znižuje vplyv dopadov na celé telo o 25% (priemer medzi behom po rovine, do kopca, z kopca aj v rôznych rýchlostiach) a tým prispieva k rýchlejším zotaveniu a lepšiemu bežeckému komfortu. 
Celý článok...
 

O značke SAUCONY

SAUCONY je americký gigant na trhu s bežeckou obuvou. Od svojho založenia bol navrhnutý predovšetkým pre bežcov, ktorí sa s nadšením vracajú k tejto už legendárnej značke na celom svete.

Bežci ju inšpirujú, prinášajú nové nápady a robia ju lepšou Sú motorom jeho dizajnu a inžinierstva. Udržujú ju stále konkurencieschopnou na základe precízneho odpruženia, najlepšieho možného komfortu a maximálnej kvality.

 

O značke MONTANE

Montane

ĽAHKÉ ODOLNÉ A TRVANLIVÉ VYBAVENIE DO HOR

Značka Montane sa stala synonymom pre ľahké a priedušné oblečenie. Táto značka sídli vo Veľkej Británii a špecializuje sa na navrhovanie a výrobu ultraľahkého, odolného, ​​technického oblečenia pre horolezcov, alpinistov, polárnikov, expedičné cestovateľov a športovcov pohybujúce sa v horskom prostredí. Samotný dizajn prebieha v Británii, výroba potom v rôznych krajinách Ázie, pričom kvalita produkcie podlieha prísnemu dozoru spoločnosti. Kvalita produktov a technické prevedenie sú základnými prvkami, ktorými je táto značka známa na celom svete. Za viac ako 18 rokov Montane úzko spolupracuje s uznávanými profesionálmi pracujúcimi v nepriaznivých podmienkach po celom svete.

 

Technológie MONTANE

Montane spolupracuje s poprednými svetovými dodávateľmi tkanín. Vďaka technickému know-how a skúsenostiam spoločnosť Pertex spolupracuje spolu s Montane už 25 rokov ako popredný výrobca technológie tkanín. Celosvetovo uznávaný za dôveryhodný prístup k dizajnu tkanín, Pertex chápe a oceňuje, že ochrana pred rôznymi prírodnými elementami je prvoradá pre maximalizáciu spokojnosti a skúseností pri pohybe. Používame tiež GORE na rôznych odevoch v štyroch rôznych technológiách GORE®, ktoré sú navrhnuté tak, aby spĺňali náročné požiadavky horolezcov, turistov či horských bežcov. 

Celý článok...
 

O značke CRAFT

CRAFT je švédska značka špecializujúca sa od roku 1977 na vývoj a výrobu oblečenia pre vytrvalostné športy, kde hrá funkčnosť a komfort zásadnú úlohu pre dosiahnutie optimálnych výsledkov. Vďaka úzkej spolupráci so špičkovými športovcami a neustálemu vývoju nových materiálov a technických riešení je CRAFT tréningovým a pretekárskym oblečením, ktoré prináša skutočné výhody.

 

Technológie CRAFT

Ergonómia a design

Roky tvrdo pracujeme na tom, aby sme porozumeli individuálnym potrebám vrcholových športovcov či "amatérom". Študujeme ich pohybové vzorce, pre každú časť tela meriame objem vyprodukovaného potu a tepla. Naše hlboké znalosti toho, ako telo pracuje počas intenzívnych športových výkonov nám na jednu stranu dávajú dôveru v to, čo robíme, na druhú stranu zisťujeme, že nič nie je večné. Techniky behu, jazdy na bicykli, lyžovanie, to všetko sa postupne vyvíja a mení. Rovnako rýchlo sa menia požiadavky športovcov na ergonómiu a funkciu oblečenia. Snaha vyhovieť týmto požiadavkám nás tlačí dopredu vo vývoji špičkového športového oblečenia. Oblečenie, kde funkčnosť a moderný vzhľad tvoria jeden celok.

Celý článok...
 

O značke ARCh MAX


ARCh MAX je španielska značka vytvorená bývalými ultra bežcami, ktorí vyvinuli produkty na základe svojich dlhoročných skúseností a potrieb.

Celý článok...
 

O značke VIPOLE

Malý rodinný podnik sa nachádza na polceste medzi Arce a Benátkami. Vznikol pred 9 rokmi a zaoberá sa výrobou kvalitných palíc pre trekking, nordic walking, zjazdové a bežecké lyžovanie. Pôvodné stroje, na ktorých prebiehala výroba, sa prispôsobovali a inovovali. V súčasnosti sa vyrábajú na vlastných vyvinútých a vyrobených strojoch a všetka výroba je situovaná v ich rodinnom závode v Taliansku, z polotovarov dodávaných čisto talianskymi dodávateľmi. Vlastnia niekoľko technických patentov pre systémy, ktoré používajú iba palice značky Vipole. Ich krédom je výroba produktov najvyššej kvality s najnovšími technickými prvkami.

 

O značke MIZUNO

História značky Mizuno, známou výrobou športového vybavenia, predstavuje už viac ako sto rokov vývoja. Začiatok fungovania spoločnosti sa datuje k roku 1906, keď sa bratia Rihachi a Kenjiro Mizuno rozhodli založiť prvý Mizuno Store v japonskej Osake 

Celý článok...
 

Značka SAILFISH

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt logo sailfish

Jednotka vo svete triatlonu

Celý článok...
 

O značke ZEROPOINT

Fínska značka ZeroPoint vyrába najmodernejšie kompresné produkty, ktoré sú výsledkom najnovších výskumov odborníkov z oblasti športu a zdravotníctva. Pri ich vývoji spolupracujú s tými najlepšími profesionálmi v odbore. 

Celý článok...
 

O značke TEAL

Svet, v ktorom žijeme, sa vytvára sám s každodennými činmi a rozhodnutiami. Sú voľbou toho, ako chceme, aby náš svet vyzeral zajtra. Sloboda výberu je tiež prejavom zodpovednosti k sebe samému a k svetu okolo nás. Naša istota je vedomie, že vždy existuje alternatíva.

Celý článok...
 

O značke XPand

Šnúrky od výrobcu z USA, ktoré už viac netreba zaväzovať!

Celý článok...
 

O značke ON

ON: NA CESTE ZA BEŽECKOU SENZACIOU

 

Ako sa z prevratnej myšlienky zrodila bežecká senzácia - bežecké topánky ON.

Celý článok...
 

Technológie - značka MIZUNO

Technológie využívajúce značka Mizuno pri svojich športových a bežeckých výrobkoch.

Celý článok...