Príprava na MMM v Košiciach 2015 - úvod

 
 
 
Úvod > Blog > Bežecký tréning > Príprava na MMM v Košiciach 2015 - úvod
 

Príprava na MMM v Košiciach 2015 - úvod

Najstarší európsky maratón v Košiciach sa skôr či neskôr stane výzvou pre každého bežca alebo športovca, či už na Slovensku alebo v Čechách, kedže má svoju jedinečnú atmosféru, krásnu a rýchlu trať a hlavne má skvelých divákov, ktorí prídu povzbudiť len tak, preto že sú na svoj maratón hrdí a je to pre nich udalosť.

Ja som svoj prvý maratón v Košiciach absolovoval v roku 2013 - http://petros30.blogspot.com/2013/10/mmm-kosice-2013-moj-prvy-maraton.html, v roku 2014 som kvôli operácií kolena pauzoval. Tento rok som ho zaradil do svojho bežeckého plánu na rok 2015 ako vrchol sezóny, kedže jarné mesiace poslúžili na otestovanie zdravia po zranení a záťaž bola iba postupná.

Ako pri každom maratóne, prvotný cieľ by mal byť ho absolvovať, až potom nasleduje čas, ktorý by sme chceli zabehnúť. Ja som si dal výzvu ho absolvovať v čase 3h 30 minút a podľa toho sa snažím upraviť aj tréningové dávky. V nasledujúcich týždňoch počínajúc 6.júlom sa s Vami každý týžden (13 týždňov do štartu) podelím, ako sa na svoj druhý maratón pripravujem v sekcii https://www.runningpro.sk/bezecky-trening/ a budem rád, ak čo len trocha pomôžem komukoľvek v jeho tréningu, či už na tento maratón alebo vôbec v samotnej bežeckej príprave ako takej.

V prípade, že:

  • by ste samotný košický maratón alebo časť tréningového plánu radi absolvovali so mnou
  • budete mať otázky ohľadom tohoto tréningového plánu
  • by ste tréningový plán radi dostávali každý týždeň mailom

môžete ma kontaktovať na peter.mozsnyak@runningpro.sk alebo na tel. č. 0908 432 413.

Pekný deň všetkým behačom a behačkám praje 

Peter Mozsnyák