Pomáhame

 
 
 
Úvod > Pomáhame
 

Pomáhame v roku 2016

V rámci spolupráce s OZ LeMoz sme sa rozhodli od 1. janurára 2016 prispievať 2% z predajov na zlepšenie kvality života postihnutých a znevýhodnených detí.

 

Pomáhame Sofinke Lipovej

August 2015 - December 2015

Príbeh Sofinky Lipovej

Nastal vytúžený okamih, keď mi gynekológ oznámil, že som tehotná. Ešte krajšie, keď po troch dňoch v nemocnici s menším krvácaním a veľkými obavami, či o bábätko neprídeme, mi oznámili, že nebudeme mať jedno, ale rovno dve bábätka.
Zo začiatku sme prežívali veľké obavy o to, či naše dievčatka budú zdravé, a ako to všetko zvládneme. Absolvovala som všetky vyšetrenia, po ktorých boli všetky výsledky v poriadku a dievčatka v brušku veľmi dobre prosperovali. Vylúčili sa akékoľvek ochorenia. Konečne som sa začala tešiť, že si budem tehotenstvo užívať. Netrvalo to však dlho, musela som doma ležať, a nič nerobiť, čo bolo pre mňa veľmi tažké. V 22.týždni som dostala pesár a pár injekcií magnézia, aby sa predišlo predčasnému otváraniu, aj keď som sa neotvárala. Môj gynekológ možno tušil, že sa môže niečo udiať, no poslal ma domov s termínom do poradne. Bruško som mala dosť veľké, bolelo ma už všetko, tak som doma ležala. Prišiel 25 týždeň.
 

Celý článok...
 

Pomáhame Zuzke a Sárinke Drahošovým

Apríl - Júl 2015

Ahojte, voláme sa Zuzanka a Sárinka a na prvý pohlaď vyzeráme ako zdravé dvojičky. Narodili sme sa v bláznivom mesiaci apríl a my sme tiež také maminkine besnoty a viete prečo? Lebo už v brušku sme začali vymýšľať a vypýtali sme sa na svet v 26.tt. Ja, Zuzanka som prišla na svet ako prvá v poradí o 9.h a 17 min, o dve minúty nato druhá v poradí o 9.19 Sárinka, samozrejme sekciou. Zuzanka ako 850g a 36 cm a Sárinka 800g a 35 cm. No povieme Vám, bolo to o chlp. 

Celý článok...
 

Pomáhame Paťkovi Bartošovi

Február - Marec 2015 - Paťko Bartoš

Ďakujeme za Váš nákup, Paťkovi boli peniažky odovzdané dňa 7. apríla 2015.

Paťko bol do 3 rokov zdravé, hravé dieťa. Bol pekný chlapček ako každý iný. V týchto 3 rokoch sa však  jeho zdravie otočilo úplne naopak. Mal obyčajnú chrípku,  z ktorej dostal  laringitídový záchvat . Bol fialový, dusil sa, odviezla ho pohotovosť. Počas tohto záchvatu sa v jeho hlavičke niečo udialo. 

Celý článok...
 

Pomáhame Lilianke Gavurovej

Január 2015 - Lilianka Gavurová

Ďakujeme za Váš nákup, Lilianke boli peniažky odovzdané dňa 11. marca 2015.

Volám sa Lilianka Gavurová a mám šesť rôčkov. Nemohla som ísť na svet vtedy, keď už som bola pripravená, lebo pani doktorka ma nepočúvala. Narodila som sa až na druhý deň akútnou sekciou. Vážila som 2,85 kg a merala som 50 cm. Bola som však 15-20 minút bez kyslíka, čo zanechalo následky na mojom zdraví.

Celý článok...
 

Poznáte niekoho, komu môžeme pomôcť?

Ak máte alebo poznáte v svojom okolí kohokoľvek, kto má zdravotne postihnuté dieťa a viete, že by mu aj malá finančná čiastka vyzbieraná z našich 2% pomohla, požiadajte ich, aby nám napísali svoj príbeh na obchod@runningpro.sk a my ich zaradíme do našeho mesačného programu POMÁHAME s RunningPro.

Vyhradzujeme si právo na kontrolu pravdivosti príbehu ešte pred zaradením do programu.

Zaslaním príbehu vyjadrujete zároveň aj súhlas s jeho uvernením na portáli a zdieľaním na sociálnych sieťach.

RunningPro Team

 

Pomáhame - RunningPro

2% z Vášho nákupu prispejeme na liečbu detí, ktoré možno behať nikdy nebudú

ak sa stanete naším zákazníkom, 2% z Vašeho nákupu* venujeme na liečbu detí, ktoré možno nikdy behať nebudú a Vy pomôžete niekomu, kto to naozaj potrebuje a v živote si nedopraje pocit úžasného behu alebo skvelého preteku.

Každý mesiac (počnúc mesiacom Október 2014) vyberieme 1 dieťa, ktorého príbeh bude zverejnený na našich stránkach v sekcii POMÁHAME. Rodičom dieťaťa budú venované peniaze vyzbierané formou 2% zo sumy Vašeho nákupu* počas daného kalendárneho mesiaca. Peniaze budú určené na liečbu a zlepšenie životného štandardu malých pacientov.

*suma bez DPH

 

Pomáhame Ľuboškovi Dorinovi - 12/2014

Mesiac December 2014 - Ľuboško Dorin

Ďakujeme za Váš nákup, Ľuboškovi boli peniažky odovzdané v marci 2015.

Náš malý bojovník.

Ľubko sa nám narodil predčasne v 29. týždni s váhou 1120g, dĺžkou 37 cm a prvý týždeň života bol v kritickom stave. Lékari nám nedávali veľké nádej, kedže bol napojený na umelú pľúcnu ventiláciu a veľa rôznych komplikácií. Po týždni dostal krvácanie do mozgu a po prvom ultrazvuku mozgu bolo zistené, že došlo aj k nedoskysličeniu mozgu.

Celý článok...
 

Pomáhame Viktorke Varhaníkovej - 11/2014

Mesiac November 2014 - Viktorka Varhaníková

Ďakujeme za Váš nákup, Viktorke boli peniažky odovzdané dňa 30. januára 2015.

Viktorka je naše jediné dieťa a v auguste oslávila svoje štvrté narodeniny. Narodila sa predčasne, v 28. týždni tehotenstva s váhou 1050g a dĺžkou 37cm. Počas pôrodu mala pravdepodobne neodkysličený mozog, čo spustilo celý rad problémov, s ktorými bojujeme dodnes. Jej diagnóza je detská mozgová obrna –  zmiešaná spastická kvadruparéza.

Hneď, ako to bolo po narodení možné, začali sme cvičiť Vojtovu metódu. Viktorka sa postupne naučila držať hlavičku, pretáčať sa z bruška na chrbátik, plaziť sa. Ku štvornožkovaniu sme sa, zatiaľ, nedostali, no dokáže s oporou sedieť a s našou pomocou sa jej daria aj jej prvé kroky. 

Celý článok...
 

Pomáhame Brankovi Pirožekovi - 10/2014

Mesiac Október 2014 - Branko Pirožek

Brankov pôrod bol veľmi ťažký a od narodenia zostal ležiaciam, sondovaným a odsávaným pacientom. 

Stanovená diagnóza je od narodenia DMO (detská mozgová obrna). Postupne sa začali u neho prejavovať epiletické záchvaty a teploty. Deformácie, ktoré vznikli počas pôrodu sú poškodená hlava, ktorá nie je primeraná jeho veku, deformovaný hrudník, ktorý mu bráni v pravidelnom dýchaní, s čím súvisí aj nepravidelná činnosť srdiečka. Branko je plienkovaným pacientom bez výrazných známok komunikácie a v svojich 3,5 rokoch má veľký váhový deficit v dôsledku prijímania stravy a tekutín sondou (váži 8 kg). Brankov zdravotný stav si vyžaduje neustálu zdravotnú starostlivosť a rôzne terapie. Ak máte záujem pomôcť aj mimo príspevku z nákupu, môžete kontaktovať Brankovu rodinu.

Miroslava Pirožeková 

Letná 59

05901 Spišská Belá

Kežmarok

Číslo účťu: 2480307253 / 0200 (VÚB banka)
miroslavapirozekova@azet.sk
mirkapirozekova@gmail.com